Badania psychologiczne kierowców w Puławach

Wymogi, jakie musi spełnić przyszły kierowca jasno określają przepisy. Najistotniejszą kwestię stanowią wymogi dotyczące sprawności fizycznej oraz psychicznej kandydata na kierowcę. Sprawność fizyczna sprawdzana jest już na etapie ubiegania się o prawo jazdy. Nieco inaczej wygląda kwestia badań psychologicznych, których celem jest ustalenie istnienia lub braku ograniczeń psychologicznych do prowadzenia pojazdu.

Badania psychologiczne wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przez co są niezwykle ważne. Ustawa o kierujących pojazdami jasno precyzuje osoby, które muszą poddać się badaniu psychologicznemu. Są to nie tylko osoby ubiegające się o poszczególne kategorie prawa jazdy, ale również osoby, które w przeszłości prowadziły auto pod wpływem alkoholu, osoby, które przekroczyły dopuszczalną liczbę punktów karnych jak również osoby, u których podczas badania lekarskiego zauważono istnienie przeszkód psychologicznych.

Badania psychologiczne w Puławach to profesjonalna kadra lekarzy specjalistów z uprawnieniami do przeprowadzania tego typu badań psychologicznych. Decydując się na skorzystanie z naszego ośrodka, pamiętaj, że badanie to nie egzamin. Dbamy o najwyższy komfort naszych pacjentów, zapewniając profesjonalną opiekę najlepszych specjalistów. Badania psychologiczne Puławy, to gwarancja starannie wykonanego badania oraz dokładnego omówienia wyników. Zapraszamy do poznania naszej oferty i skorzystania z usług profesjonalistów.